Programjaink - Szulok Tagóvoda - Programjaink felsorolása - September Fest-en való szereplés - Lovas kocsizás az erdőben - Séta a gazdaságban - Parasztudvar látogatás - A barcsi előadásokon való részvétel (, bábszínház, gyerekkoncert) - Látogatás a középrigóci erdei napokra - Temetőben gyertyagyújtás mindenszentek előtt - Márton napi felvonulás szervezése a szomszéd óvodákkal,iskolával együtt - Mikulás ünnepély - Karácsonyi ünnepély - Betlehemes műsorral szereplés a Vakok és Gyengén látok karácsonyán - Egészségnap a szülőkkel, védőnővel - Ovi farsang a kultúrházban - Rongyos bál az oviban - Svábbálon táncos fellépés - Március 15-e megünneplése - Hobbi tónál kirándulás ( a víz világnapja) - Az oviban húsvéti ünnepekre hangoló bábelőadás - Részvétel a templomi keresztúton. - Tojás festés, nyuszi várás az oviban - Anyáknapi ünnepély a kultúrházban - Kistérségi sport versenyen való részvétel - Kirándulás Szigetvárra.( Vonatozás, vár látogatás ) - Családi nap a szülőkkel a szuloki strandon. - Májusfa kitáncolás az oviban - Kastélyosdombóra kirándulás - Évzáró, ballagás - A barcsi szociális központban szereplés ( sváb tánc) - Úszó tanfolyam a nagycsoportosoknak - Strandolás Barcson - Pót gyereknap ugráló várral és lovas kocsizással - Falunapi szereplés Mi jellemzi az óvoda arculatát? Óvodai nevelésünket óvó, védő, nevelő, fejlesztő funkciók jellemzik. A gyermekek kétnyelvű nevelése, fejlesztése játékos tevékenységek során történik. Szeretnénk a családok együttműködésére is partnerként számítani. Közös törekvésünk, hogy gyermekeink ismerkedjenek meg a népi, irodalmi, zenei alkotásokon keresztül nemzetiségük hagyományaival, a népi kultúránk értékes elemeivel. Kétnyelvű környezetben tanulhassák, gyakorolhassák a német nyelvet. A kétnyelvű óvodai nevelés során célunk hogy: Meleg, családias légkörben elősegítsük a gyermekek pozitív érzelmi kötődését a német nyelvhez. A gyermekek eltérő szintű német nyelvi ismereteit differenciáltan fejlesszük. Óvodai életünket színes programok, változatos tevékenységek jellemzik. A kis csoport létszám lehetővé teszi a gyakori kirándulásokat,helyszíni ismeretszerzéseket. A korosztálynak megfelelő minden óvodai tevékenység egyben a gyermekek célzott szociális, érzelmi, értelmi fejlesztését szolgálja:a játék, mese, vers, mesedramatizálás, bábjáték, közös éneklés, zenélés, tánc, mozgás, továbbá a barkácsolás, kirándulások, bábszínház,. a gyermekek kedvenc elfoglaltsága közé tartozik.