Bemutatkozás - Lakócsa Tagóvoda A Drávamenti Óvodák lakócsai tagintézménye egy csoportos óvoda a Dráva-mentén található, a Duna- Dráva Nemzeti Park közvetlen közelében. Legközelebbi városok Barcs és Szigetvár, 25 illetve 30 km távolságra helyezkednek el. A gyermekek Lakócsáról és három társközségéből, Potony, Szentborbás, Tótújfaluból érkeznek. A falvak jellemzően horvát anyanyelvűek. Az itt élő horvátok féltve őrzik sajátos történeti, kulturális- és nyelvi örökségüket, mely befolyásolja az intézmény arculatát is. A tagóvoda horvát nemzetiségi nevelést folytató, nyelvet ismertető intézmény, a nemzetiségi hagyományok őrzése, a horvát nyelv megismertetése, megszerettetése az óvodás korosztállyal kiemelt terület. A nevelőtestülete hittel vallja Sárosi Bálint népzene kutató szavait: „A hagyomány a múltunk. Múlt nélkül nincs mire építeni a jövőt. Az a nemzet, amely megtagadja a múltját, halálra ítéli önmagát.” Az óvoda épülete a főúttól távol, csendes, nyugodt környezetben helyezkedik el. A folyamatos felújításoknak köszönhetően az épület esztétikus kívül, belül. Az udvaron pázsitos és betonozott terület egyaránt található. Fából készült mászókák, homokozó, pihenő padok, fedett terasz teszik lehetővé a változatos mozgástevékenységet, játékot.