Bemutatkozás - Lad Tagóvoda A somogyi megyeszékhelytől (Kaposvár) mintegy 35 kilométerre található Lad. A szép zselici táj, lankák, kanyargós betonutak, és messziről észrevehető templomtornyai feltűnő jellegzetességet adnak a falunak. Óvodánk története: Óvoda több mint 50 éve működik a faluban. Egy csoporttal indult a kezdeti időkben fél napos foglalkoztatással, majd 1976-ban két csoportosra bővült, akkor 50-56-os gyermeklétszámmal. A fokozatos gyermeklétszám csökkenése miatt, már több mint 10 éve ismét egycsoportos óvodaként működünk. 2012/ 2013- as tanévtől a szülők kérésének megfelelően, német nemzetiségi óvoda lettünk. Így a magyar és német nyelv fejlesztése mellett, fontos számunkra, a német kisebbség még élő szokásainak, hagyományainak, ápolása, kultúrájának, nyelvének megismerése. Az óvoda épülete: Óvodánk Lad központjában az iskola mögött, egy természetvédelmi területen, csendes, nyugodt környezetben helyezkedik el. Az óvoda épületét szolgálati lakásokból alakították ki, ettől jellegzetes a felosztása. Az épületet az elmúlt 5-6 évben kívül-belül teljesen felújították. Az óvoda udvara: Udvarunk megfelelő méretű. Betonozott, és nagy zöld területével, régi, és új játékaival, nagy homokozójával megfelelő teret biztosít a gyerekek szabad játékához, sokoldalú mozgásfejlesztéshez Mi jellemzi óvodánk arculatát? Óvodánkba nemcsak Ladról, hanem a környező településekről is járnak gyerekek. (Patosfa, Kőkút, Gyöngyöspuszta, Alsótapazd) Nyugodt, családias gyermekszerető légkört biztosítunk. A gyermekek egyéni képességeit fejlesztjük, mikro-csoportos foglalkoztatással. Tevékeny óvodai életet teremtünk, melyben hangsúlyt kapnak a kreatív gondolkodást segítő tapasztalások. Hangsúlyt fektetünk a környezetünk tevékeny megismerésére, sokoldalú felfedezésére, és az egészséges életmód kialakítására. Óvodánk nyitott a szülők felé, sok közös programot szervezünk együtt (kirándulás, kézműves foglalkozások…). Legfőbb célunk a pozitív érzelmi viszony kialakítása a német nyelv iránt. Jeles napokhoz kapcsolódó szokások megismertetése, főleg a német nemzetiséghez kapcsolódóan, a szülők bevonásával. Óvodánk 7.00 – 17.00-ig tart nyitva.