Bemutatkozás - Babócsa Tagóvoda Óvodánk, Somogy megye déli részén Babócsa községben található. Az óvodánkban jelenleg kettő csoport működik. Az óvoda épülete a település szívében helyezkedik el. Néhány éve felújított épületben, tágas kiszolgáló helyiségek kényelmesek, jól felszereltek, a tornaszobában rendszeres mozgásra nyílik lehetőség, a fejlesztő és logopédiai szoba nyugodt lehetőséget nyújt a külön foglalkozásokra. Az udvar tágas, új, korszerű játékeszközökkel felszerelt, ahol egész éven át jó levegőn mozoghatnak, játszhatnak a gyermekek. A csoportok vegyes korosztályúak, 3-4-5-6 éves gyermekek együtt játszanak, tevékenykednek a Süni és Katica csoportokban. A csoportokban 2 fő szakképzett óvodapedagógus, 1 fő dajka biztosítja a nyugodt, szeretetteljes körülményeket a gyermekeknek. Az óvoda nevelési programjának lényegét az alábbiakban foglalhatjuk össze: Játék, a minket körülvevő világ tevékeny megismerése, az egészséges életmódra nevelés, a gyermeki személyiség egyéni fejlesztése a komplex nevelési folyamatban. Bizonyosak vagyunk abban, hogy óvodánkban a gyermekek: Nyugodt, családias gyermekszerető légkört tartózkodnak. Egészséges környezetben élnek. Sokat és szabadon mozognak. Egésznap játszanak, figyelnek. Folyamatosan ráfigyelő felnőttek társaságában tartózkodnak. Mindennap verset, mesét, dalokat hallanak, tanulnak. Fejlesztő tevékenységekben vesznek részt, amelyek egyéni adottságaikhoz, fejlődési ütemükhöz igazodnak. Csináljon bármit, ami nyitogatja a szemét és eszét, Szaporítja tapasztalatait. Ő azt hiszi: csak játszik. De mi már tudjuk, mire megy a játék. Arra, hogy e világban, otthonosan mozgó, Eleven eszű és tevékeny ember váljék belőle.” ( Varga Domonkos)