Bemutatkozás - VÍZVÁRI Tagóvoda Vízvár kb. 400 lakosú község, Barcs városától 30 km-re, a Duna- Dráva Nemzeti Park területén helyezkedik el. Községünket szinte körbeveszi a Dráva határfolyó. Szép nagy területen helyezkedik el az Öregtölgyes Parkerdő, mely kedvelt kirándulóhely. A falu ezen adottságait igyekszünk is kihasználni az óvodás gyermekekkel. A Vízvári Óvoda egy év szüneteltetés után 2017. szeptemberében nyitott újra. Egy vegyes csoporttal működik, ahol a vízvári, heresznyei és bélavári gyerekeket megújult környezetbe fogadjuk. A csoportban két szakképzett óvónő és egy dajka foglalkozik a gyerekekkel. Intézményünk a falu központi részén, főút mellett, az iskola szomszédságában, zöldövezetben helyezkedik el, sok fával, gyeppel, amely alkalmas gyermekeink mozgásigényének kielégítésére. Udvarunk uniós szabályoknak megfelelően lett kialakítva, a falu többi játszóterével együtt. Óvodánk a Drávamenti Óvodák Egységes Pedagógiai Programjával dolgozik. Nevelésünkbe nagy hangsúlyt helyezünk a játékos, sokoldalú tapasztalatszerzésre. Kihasználjuk a falunk adta lehetőségeket, környezet centrikus nevelésünkkel megteremtjük a természet megbecsüléséhez, megóvásához az érzelmi alapot, mellyel közvetetten hozzájárulunk a gyermek környezeti neveléséhez, természetszerető, környezetbarát felnőtté válásához. Mi jellemzi óvodánk arculatát? Nyugodt, családias szeretetteljes légkör. Színes, gyermekbarát csoportszoba, környezet. Gyermekeink képességeit egyéni, és mikro csoportos foglalkoztatással fejlesztjük. A befogadás a gyermek igénye szerint érvényesül, a fokozatosság, folyamatosság elvével. Megismerési tevékenységünket a játékosság, komplexitás jellemzi. Kirándulásokat, családi napot, nyílt napot, munkaestet szervezünk, ami kedvelt a szülők körében. Aktívan együttműködünk a különböző szervekkel, és részt veszünk a falu kulturális rendezvényein. Óvodánk 7.00 – 17.00 óráig tart nyitva. Véleményünk, hogy minden gyermek egyedi, ezért meg kell találni a legmegfelelőbb módszert a neveléséhez, fejlesztéséhez. Ezt tükrözi óvodánk mottója is: „Te vagy az, aki nyitott szemmel és szívvel jársz a világban. Te vagy az, aki észreveszi az élet apró szépségeit, Te segítesz jó szívvel, ahol éppen kell, általad lesz a világ még szebb és jobb. Mi legfeljebb segítünk neked!”