Bemutatkozás - Csokonyavisonta Tagóvoda ” Vedd észre, hogy a gyermeket nem lehet kényszerrel tanítani. A puszta léted, a viselkedésed az, ami formálja. Éreztesd meg vele, mi a helyes, mi nem. Ebből tanulja meg, mi a jó, és mi nem. Támogasd, és tégy meg mindent azért, hogyha felnő, Elégedett és boldog legyen.” /Wagell Elizabeth/ CSOKONYAVISONTAI ÓVODA BEMUTATÁSA: Csokonyavisonta község szép természeti környezetben helyezkedik el, a 68-as főút mellett. Az óvoda épülete a falu főutcáján fekszik, 1960 óta működik óvodaként. Óvodánk korszerű, biztonságos a gyermekek életkori sajátosságaira épülő neveléshez, minden feltétel adott. Udvarunk tágas, árnyas fákkal, ápolt zöld területtel, homokozókkal, fából készült esztétikus játékokkal ideális a gyermekek számára. Örömmel dolgozunk a színes, világos, modern, jó ízléssel berendezett, minden igényt kielégítő csoportszobáinkban. A gyermekek mozgásigényének kielégítésére nemcsak az udvar megfelelő, hanem a számukra kialakított, jól felszerelt tornaszoba is. A nevelési programunkban kiemelt szerepet kap a tevékenykedtetés, a környezet megismerésére nevelés, a gyermekek a külső világ tevékeny megismerése során, tapasztalatokat szereznek, szűkebb és tágabb környezetünkről, amely segíti őket, a környező világban való eligazodásban. Célunk az egészséges életmód iránti igény kialakítása, a hagyományok ápolása, a nemzeti identitás megőrzése. A játék a gyermek legfontosabb tevékenysége, életformája, a kapcsolattartás eszköze, alapelvünk a játék fontosságának hangsúlyozása. Kiemelt figyelmet fordítunk a hátrányos helyzetből érkezett gyermekek felzárkóztatására, de emellett fontosnak tartjuk a tehetség gondozását is, német nyelvi, művészeti és sportfoglalkozások keretében. Meghatározó az óvoda életében a szülőkkel, iskolával, partnerekkel való kapcsolattartás.