2017/18 tél album Rinyaújlak Album 12 db fotó
Az adott képekre klikkelve azok nagyobb méretben is megjelennek , Lehet folyamatosan kattintva pergetni a képeket , de automatikusan is vetíthető az album !
Téli programjaink Óvodánkban, a téli időszak is eseménydús, változatos, programokban gazdag volt. A Mikulás várása, érkezése, a karácsonyi készülődés, mézes- kalács sütés, karácsonyi műsor, meghitt, ünnepi hangulata, izgalommal, kíváncsisággal, meleg szeretettel töltötte el a gyermekeket, szülőket és az óvoda dolgozóit is. A Luca napi hagyományok felelevenítésével, népi énekes játékok eljátszásával nem csak a gyermekek ismereteit, tapasztalatait bővítettük, fejlesztettük egész személyiségüket, hanem egy rövid, hagyományőrző gyermekműsor révén, örömöt, vidámságot tudtunk varázsolni az Idősebbeknek, a faluban élő embereknek, és ter- mészetesen magunknak is. Az újév, szerencsénkre egy kis hóval is meg- ajándékozott minket, így az igazi téli örömök átélésére is volt lehetősége a gyermekeknek az óvoda udvarán. Februárban, a medve héten, ami hagyomány az óvodánkban, sok érdekességet megtudhattak a gyermekek a medvékről. Élőhelyükről, jellemzőikről. Fejdíszek segítségével medvékké változhattak, a barlangépítés mestereivé válhattak, mászhattak, bújhattak a hosszú barlangokban. Készült, a kis ügyes kezek által medve süti, ami a kis bocsok finom elemózsiája lett. Ízlelhettek, nyalogathattak mézet. Friss, puha kenyérből "igazi" medvebarlangokat készítettünk, majd a gyermekek által elkészített ujjbáb segítségével, verseltük, báboztuk a medve verset, amit a hét végére, sok kisgyermek ügyesen megtanult. Hagyományainkhoz híven, a kiszebáb égetésével megpróbáltuk elűzni a telet, és a rossz dolgokat. Erre az alkalomra, meghívtuk a Csokonyavisontai iskolából az első osztályosokat is, akik örömmel jöttek hozzánk, Tanító bácsijuk kíséretében. A barcsi Zene- iskola jóvoltából, egy fantasztikus előadásban is lehetett részünk. Az ügyes zeneiskolások, rövid hangszerbemutatóval készültek a gyerekeknek, amit az ovisok és az iskolások is nagyon élveztek. A zenei bemutató után, az udvaron a kiszebáb elégetése után (közben), verseltünk, énekeltünk, körjátékoztunk, táncoltunk. Reméltük elég nagy hangzavart keltettünk, és ezzel sikerült elűznünk a hideget és a telet.