Programjaink - Babócsa Tagóvoda - Óvodánkban a gyermekek élete, játék-és fejlesztő tevékenysége az évszakok, ünnepek, jeles napok illetve egyéb programok köré csoportosíthatók. Hétről hétre, az évszakokkal, ünnepekkel összefüggő téma heteket valósítunk meg, ezeket a téma heteket úgy építjük fel, hogy érdekes, játékos és fejlesztő is legyen a gyermekek számára. A mellékelt képek segítségével illusztrálnánk az idei nevelési év főbb történéseit, eseményeit: Ősz kincseinek gyűjtésével foglalatoskodtunk, és közben megismertük, megtapasztaltuk az évszak jellegzetességet, szépségeit. Sokat játszottunk a szabadban, levelet söpörtünk, terméseket gyűjtöttünk, kukoricát szedtünk és kopóztunk stb. Majd az őszi kincseket felhasználva színesítettük a tevékenységeinket. Színes kukoricaszemekből képet készítettünk, tököt faragtunk, répatortát sütöttünk, a termések segítségével számoltunk, fejlesztettük a matematikai készségeket. December elején nagy izgalommal vártuk a Mikulást, és megtudhatta minden kis gyermek jól viselkedet e ebben az évben, vagy még igyekeznie kell jobban, hogy a Mikulás elégedett legyen vele. Karácsony közeledtével nagyon sok karácsonyváró tevékenység színesítette napjainkat, de a legnépszerűbb és várva várt tevékenység a mézeskalács sütése volt. Karácsonyra minden kisgyermek névre szóló ajándékcsomagot találhatott a karácsonyfa alatt, a Baptista Szeretet Szolgálatnak köszönhetően. Januárban a téli időjárás megörvendeztetett minket egy kis havazással, nagyon örültünk neki és kihasználtuk az alkalmat hóemberépítésre és egy kis játékra az udvaron. A madarak téli etetéséről sem feledkeztünk el, hiszen ők sokat nélkülöznek, ha hideg az idő. A csoportszobák ablaki előtt elhelyezett madáretetőkön vendégeink voltak a cinegék. A télűző farsangi mulatságon minden süni és katica jelmezt öltött, és a szülőket is meghívtuk erre a napra. Játékos, táncos délelőttre sokan eljöttek és jól is érezték magukat nálunk. Már alig vártuk, hogy megérkezzen a tavasz és több időt tölthessünk a szabadban. Megfigyeltük az ébredő természet változásait, örültünk a tavaszi virágoknak, virágzó fáknak, a sok napsütésnek. Magokat csíráztattunk, veteményeztünk. Megünnepeltük Március 15.-én a Nemzeti Ünnepünket, kokárdát, virágot készítettünk a hősök tiszteletére, valamit elkészítettük a jellegzetes magyar ételünket, amit mindenki nagyon szeret: palacsintát sütöttünk. Áprilisban egy hetes projekt keretében az egészséges életmóddal is foglalkoztunk, ahol a szülők ismét aktív résztvevői lehettek az óvodai életnek. A védő néni tartott nekünk a fogápolásról és tisztaságról egy érdekes előadást, sport napot szerveztünk a foci pályán, kirándultunk az erdőben és medvehagymát szedtünk, és nagyon sok egészséges ételt készítettünk Pl: medvehagyma pogácsát, gyümölcsléből gumicukrot, egészséges szendvicseket, gyümölcs és zöldség salátákat, amelyek elfogyasztása a szülőkkel közösen történt. Nagyon vártuk már a másik tavaszi ünnepünket, a Húsvétot. Készültünk versel, énekekkel, és megismerkedhettünk az igazi nyuszival is, egy napig gondoztuk és szeretgethettük őt. Az ajándékoknak fészket készítettünk közösen és mindenki nagyon örült a nyuszi ajándékának, és egy szép napot töltöttünk együtt a nyuszit várva. A tavasz legszebb ünnepére, az anyák napjára is örömmel és szeretettel készültünk, anyukák és nagymamák örömmel és meghatódva nézték végig a Sünik és a Katicák anyák napi műsorát. A tavaszi időszakban témahetetek terveztünk és valósítottunk meg a Víz, a Föld, és a Madarak és fák napja alkalmáról. Ezekben a témákban is sok mindent igyekeztünk megtapasztalni és a gyerekek ismereteit gyarapítani. Ültettünk virágokat, kirándultunk a Rinyához, gólya lesre mentünk stb. Június elején a nevelési év zárásaként megtartottuk az évzáró és ballagási ünnepségünket. Mind két csoport színvonalas műsorral készült, és a ballagó nagycsoportosoktól is közösen búcsúzhattunk el. Június 15.-én családi napot szerveztünk, gyerekeknek szülőknek egyaránt. Tartalmas és jókedvű délelőttöt tölthettek el a szülők gyermekeikkel az óvodában. Volt ugráló vár, arcfestés, barkácsolás, lufi hajtogatás, ügyességi vetélkedő. A családi napi programok lebonyolításában köszönjük a Máltai Szeretet Szolgálat segítségét, akik ugráló várral és az arcfestéssel emelték a nap színvonalát. A nevelési évben óvodánk bekapcsolódott a Bozsik Ovi Foci programba, amelyben 10 fő 6 éves korú gyermek vehetett részt. Az év folyamán heti rendszerességgel, labdás foglalkozáson vehettek részt itt az óvodában ezek a gyerekek. Valamint 4 alkalommal Barcson, a Barcs és környékbeli óvodások közös edzésen szerezhettek még több gyakorlatot a fociban. Ebben a programban résztvevők, sok élménnyel és ajándékkal is gazdagodhattak. Májusban Darányban jártunk, a kistérségi sportvetélkedőn, ahol intézményünk csapatai versenyezhettek egymással. Ezen a napon óvodánk csapata nem ért el kiemelkedő eredményt, de a részvétellel maradandó élményt szerezhettek gyermekeink.