2018/19-es nevelési év - Lakócsa Tagóvoda - ŐSZ 2018. szept. 28-án népmese napja alkalmából Tormási Attila Ribizli bohóc előadásában „Az édes kása”című meseelőadást láthatták a gyermekek. Az eseményre meghívtuk a lakócsai általános iskola első osztályosait, valamint a Felsőszentmártoni Horvát Nemzetiségi Óvodába járó gyermekeket. Rendezvényünket a négy település: Lakócsa, Potony, Szentborbás, Tótújfalu Horvát Nemzetiségi Önkormányzatai támogatták. Az ősz epocha egyik kiemelkedő néphagyománya a Márton nap. A november 05-09-ig tartó időszak ennek jegyében telt. A gyermekek megismerkedtek Szent Márton napjához kapcsolódó legendával, versekkel, mesékkel, énekes játékokkal. Különböző technikákkal ezek a produktumok születtek: November 13-án sport és egészségnap keretében gyalogtúrát szerveztünk. Tótújfalut Szentborbással összekötő kerékpárúton, a Duna-Dráva Nemzeti park Három-folyó túraútvonalon gyalogoltunk gyönyörű napsütéses időben. Az úton lehetőség volt futni, motorozni, magaslesre mászni, töltés oldalon hemperegni, hancúrozni, kincseket gyűjtögetni. A túrán jól érezte magát felnőtt és gyermek egyaránt. Néhány vállalkozó kedvű szülő is velünk tartott.