Bemutatkozás - Darány Tagóvoda Óvodánk a Duna- Dráva Nemzeti Park közelében helyezkedik el. Körzeti feladatok ellátására kijelölt intézményünkben Darány község mellett Kastélyosdombó, Drávagárdony, Drávatamási óvodáskorú gyermekeinek nevelése folyik három csoportban. Az utóbbi években lépcsőzetesen két alkalommal is felújították óvodánkat, így elmondható, hogy teljesen felújított épületben, jól felszerelt tárgyi feltételek biztosításával folyik az oktató – nevelő munka. Tágas , virágos udvar várja a gyermekeket, sok mozgásfejlesztő játékeszközzel. Ehhez kapcsolódik különböző tevékenységeket támogató kertünk (veteményeskert, halastó, tűzrakóhely). A három csoportban hat óvónő, egy pedagógiai asszisztens, három dajka gondoskodik a gyermekek hatékony neveléséről. A jelenlegi gyermeklétszám 63 fő. Eltérő szociokultúrális környezetből érkeznek hozzánk a gyermekek, az így keletkezett hátrányokat az óvodában dolgozó szakemberek próbálják kompenzálni. Törekszünk a helyi sajátosságok figyelembevételével, a gyermekek egyéni fejlesztésével a hátrányokat csökkenteni. Nevelőtestületünk közel harminc éve alkot egy csoportot, melyre az elhivatottság, gyermekszeretet, kreativitás és az innovativitás jellemző. A kompetencia alapú óvodai nevelés bevezetésével folyamatos fejlődés jellemzi kollektívánkat. 2007 óta a helyi nevelési programunk a mozgásműveltség fejlesztő óvodai program, a kompetencia fejlesztés eszközeivel. Óvodánk két „ jó gyakorlattal” rendelkezik, az egyik az „OVICSALOGATÓ”, mely a gyermekek könnyebb óvodába való befogadását igyekszik segíteni, a másik, az „AKINEK MA KEDVE NINCS” mely néphagyományokkal ismerteti meg a gyermekeket. Igyekszünk olyan környezetet teremteni, melyben nemcsak a gyermekek, hanem a szülők és az óvoda dolgozói is jól érzik magukat, mint elsődleges óvoda használók.