2018/19-es nevelési év - Csokonyavisonta Tagóvoda - ŐSZ Kukoricatörésen és állatsimogatáson jártunk a csoport társunknál. Szüreti móka az óvodában családi program . Szüreti témánk lezárásaként szüreti mulatságot koncertet tartottunk Molnár Orsi vezetésével. A szülőkkel együtt közös koncerttel és zsíros kenyér evéssel zártuk a délutánt. Az egészség héthez kapcsolódóan az egészséges táplálkozásról, az egészségmegőrzésről, a mozgásra és a tisztálkodás fontosságára hívtuk fel a gyermekek figyelmét. A gyermekek egy egészség prevenciós előadáson is részt vehettek.A takarítási világnapon felhívtuk a gyermekek figyelmét a környeztünk tisztántartására. A takarítási naphoz kapcsolódóan árvácskát ültettünk. Tök- jó hét. Ezen a héten az óvodában tököt faragtunk, tökös ételeket készítünk, családi tökfaragó verseny rendeztünk. A mondókák, énekek, játékok is a tökkel kapcsolatosak. Mindennapos mozgásunkban is megjelent a tök. Nemes László Hangoló Színházát láttuk vendégségbe az óvodában. Megzenésített verseivel, bábjaival bűvölte el az óvodásainkat Színházlátogatás Nagyatádon ! A Katica csoport színházlátogatáson vett rész a Nagyatádi Művelődési Házban. Az okos leány és a Bolondóci Boldizsár című mesejátékokat néztük meg.