Programjaink - VÍZVÁRI Tagóvoda Éves tevékenységünket, programjainkat az évszakok, ünnepek, hagyományok köré építjük. Ezáltal elősegítjük a gyermekeink komplex fejlődését. Pozitív élményekhez jutnak, erősödnek társas kapcsolataik, fejlődik erkölcsi, esztétikai érzékük, valamint erős érzelmi kötődés alakul ki a társak, az óvoda és a falu iránt is. Programjaink, tevékenykedésünk szeptembertől- augusztusig a következők: - az Közös projekt iskolával egész éven át (részvétel az évnyitón, levélgyűjtés, mikulás nap, farsang, kölcsönös látogatás, gyereknap). - Szüret, őszi „kincsek” gyűjtése. - Állatok világnapja – projekt hét. - Október 23. - Egészséghét – projekt hét. - Idősek napja- szereplés a falu rendezvényén. - Mikulás az óvodában. - Nyílt nap szülőknek. - Karácsonyi szülős munkaest. - Közös karácsony az óvodában szülőkkel. - Mindenki karácsonya-szereplés a falu ünnepségén. - Farsang –nyilvános óvodai a Kultúrházban. - Megemlékezés a nőnapról. - Március 15.–projekt hét, szereplés a falu ünnepségén. - A víz világnapja – projekt hét. - Húsvéti Játszóház szülőkkel. - Ovi-hívogató program (folyamatos a leendő ovisoknak és szüleiknek). - A Föld napja –projekt hét. - Anyák napja az óvodában. - Madarak és Fák napja. - Gyermeknapok óvodában és a faluban. - Ballagás, tanévzáró. - Év végi buszos kirándulás. Lehetőségeinkhez mérten színházba visszük a gyermekeket, sokat sétálunk, kirándulunk a környéken. Az idei tanévtől csatlakoztunk a Bozsik- Programhoz, melyen a nagycsoportosokkal veszünk részt.