2018/19-es nevelési év - Istvándi Tagóvoda - ŐSZ NÉPMESE VILÁGNAPJA: A mesék szépségét visszahozzuk óvodásainknak a Népmese napján: - Hamuban sült pogácsa… - A répa – Mesedramatizálás Ajándék a mese, kincset rejtő életre szóló ajándék. Adjuk meg gyermekeinknek, mert gyermekként mi is megkaptuk.... és mert a csodákban örökké hinni kell! A Zene Világnapja : Ellátogatva a Zenebirodalomba, beszélgettünk a gyerekekkel a zene fontosságáról. Megbeszéltük, hogy az évszakoknak is vannak hangjai. Utánoztuk az őszi erdő susogását, az eső csepegését, a tél csendjét, a szél halk zúgását, a tavaszi madárcsicsergését és a nyár vidám hangját. A hangszerbemutató után, megnézhették, megfoghatták, kipróbálhatták a gyerekek a hangszereket. A zene világnapját közös énekkel és tánccal zártuk. ÁLLATOK VILÁGNAPJA: Egyik kedvenc témakörünk az állatok világnapjának megünneplése. A gyerekeknek sokféle élménye van az állatokkal kapcsolatban, szívesen is beszélgetnek, mesélnek róla. Ilyenkor a meséink, dalaink, játékaink az állatok témakörhöz kapcsolódnak. KENYÉR VILÁGNAPJA: KERTÉSZKEDÉS AZ ÓVODÁBAN: Süssünk, süssünk valamit……. Barcs városának Városgazdálkodási Igazgatósága Mérünk, dagasztunk, szaggatunk, korábbi többszöri felajánlást követően, idén újra sütünk, kóstolunk….kenyeret és punyát sütünk! nemes gesztussal adományozott árvácskákat óvo- A témához kötődő meséket, verseket, mondókákat, dánk részére . Gyermekekkel együtt szépítettük dalokat, dalos játékokat elevenítünk fel. az óvoda virágoskertjét. Só - liszt gyurmából péksütemények készítünk. Kóstolgatjuk a különböző péksüteményeket.….. lekvárral, vajjal. Tök jó nap ! Nagy sürgés-forgás volt a csoportokban e napon. Készültek a töklámpások, a „Tökfej” álarcok, tökmagkép készült, célba dobtunk, tököt gurítottunk, és a sült tök illata szállt a levegőben. Élveztük a „Tök jó napot”, aminek a vége „tök” jól sikerült!