Programjaink - Istvándi Tagóvoda Az év folyamán nemcsak az ünnepek, napi kezdeményezések, foglalkozások lettek megtartva, hanem az összes jeles napot megtartottuk, ami által színesítettük napjainkat és a gyermekek részére olyan élményt, plusz információt nyújtottunk, ami által gazdagodott tudásuk, bővült ismeretük. Jeles napjaink közül a takarítási világnapunk célja munkára való nevelés megerősítése. Mihály napi vásárunk megrendezése a vásári hangulat felelevenítése, portékák eladása, vétele, jó hangulat, közösségi nevelés erősítése volt a cél. Mentősök világnapja alkalmából a szerepjáték erősítése, gyógyító munka, gyorsaság előtérbe helyezését tűztük célul. Márton napon hagyományok felelevenítése, új technikák kipróbálása mellett a hangulat sem maradt el. Pattogatott kukorica evés, lilahagymás zsíros kenyér evés mellett sok-sok élményben volt részük a meghívott kicsiknek is. Adventi készülődésben nemcsak óvodánk pompázott, ajándékokat is készítettünk közösen. Télapó várás a Művelődési Házban volt a CKÖ minden gyermek részére csomagot ajándékozott, amit a falu Télapója adott át, amit egy vidám műsorral honoráltunk. A Karácsonyi ünnepség szintén nyílt ünnepünk, Művelődési Házban szerepeltek gyermekeink, nagyon pozitív visszajelzéseket kaptunk. Az Önkormányzat részéről minden gyermek csomagot kapott. A cipős dobozos ajándékot a Családsegítő Szolgálattól, és a Szigetvári Apostoli Gyülekezettől kaptak. Farsangi Karneválunk szintén nyílt volt a Művelődési házban lett megrendezve, nagyon kreatív jelmezeket az óvoda dolgozói készítettek, nagyon jó műsort a gyermekek szolgáltattak. Nemzeti Ünnepünk alkalmával az emlékműnél voltunk kokárdát, zászlót vittünk, megemlékeztünk versel énekekkel. Víz világnapját is megtartottuk, akváriumot, és különböző kreatív dolgokat készítettünk. Iskolalátogatáson a nagycsoportos gyermekekkel és Szüleikkel többször voltunk. Húsvét és előkészülete az óvodában hangulatosan megtartottuk, CKÖ elnöke csomagot, minden gyermek részére labdát ajándékozott, amit egy „MANÓ” adott át. A locsolkodás és tojásfestés sem maradt el. Rendőrök napja jeles napunk, szerepjátékhoz kötöttük, fontosnak tartjuk a rendfenntartást községünkben is. Az év legszebb ünnepén Anyák napján minden kisgyermek szívhez szóló verssel, énekkel köszöntötte Édesanyját, saját készítésű ajándékkal is meglepték. Madarak és fák napja alkalmával a madarak megfigyelése, etetése, gondoskodás volt a cél, ami egész éven keresztül folyamatos. Kistérségi sportnapon való részvétel, ami Darányba került megrendezésre 2.ik helyezettek lettünk. Föld napján „világkörüli utazáson vettünk részt”. Kreatív és megismételhetetlen utazás és tevékenykedés volt. Gyermeknapunkat az óvónők, kreativitása, hozzáállása mentette meg, üdítő, rágcsálnivaló mellett ajándékokkal és sport feladatokkal színesítettük a gyermekek napját. Májusfa állítás kitáncolás is hagyomány óvodánkba. Kiránduláson Dráva szentesen voltunk állatsimogatón, sportnapi jutalom volt a gyermekek részére. Ballagás és Évzáró nyílt ünnepünk, egy év lezárása és a nagyok, iskolába menő gyermekek búcsúzása. Mindkét csoport műsora ötletes és hangulatos volt.