Programjaink - Hedrehely Tagóvoda Óvodánk (a Drávamenti Óvodák Hedrehelyi tagintézménye), a Zselic gyönyörű dombjainak szélén található, a világ hangos zajától kicsit eldugva. Hedrehely szívében, a domb tetőn, csendes, környezetben helyezkedik el, melyet csak a szomszédságunkban lévő Református Templom harangja „ver” fel… Falunk Kaposvártól 35km-re fekszik. Óvodánk 1959-60-ban épült, eredetileg iskolának. Óvodaként először 1994 szeptembere óta működik, egyetlen összevont csoporttal. Családias hangulatú csoportunk 30 férőhelyes, de az elmúlt években létszámunk 15-25 –között mozgott. Az épületet az elmúlt időben felújították, így egy nagy tágas, világos egyedi csoportszobával rendelkezünk. Udvarunk egy szép nagy füves, fás játszótér. A telepített játékok felülvizsgálata megtörtént, ennek függvényében vannak fém mászókák, fa környezetbarát játékok és műanyag eszközök is. Községünk egyetlen működő intézményeként, egy összekötő kapoccsá vált óvodánk. Együttműködéseink révén színt viszünk falunk életébe, nem csak az óvodás családok részére, hanem tágabban a velünk kapcsolatban lévő különböző szervezetekkel is. Óvodánk arculatát jellemzi: - Fontosnak tartjuk a bizalmat és a biztonságot. - Nyugodt, családias gyermekszerető légkört teremtünk. - Tevékeny óvodai életet teremtünk, melyben hangsúlyt kapnak a kreatív gondolkodást segítő tapasztalások. - Arra törekszünk, hogy a gyermekek tiszteljék a körülöttük lévő világot. - Minden kisgyermeket saját magához mérünk, és fejlesztünk. Valljuk, hogy minden gyermek saját képességrendszere figyelembevételével nevelhető, fejleszthető. Hozzáállásunkat fogalmazza meg ez a gondolat: „A gyermek lelke olyan, mint a tükör, mely váltakozva fordul új és új irányba s fényt keres, napok, holdak, csillagok, vagy pislogó gyertyák fényét, mit önmagáról visszatükrözhessen.” ( Wass Albert)