2017/18-as nevelési év tél - LAD Tagóvoda Mikulás Szeretettel fogadtuk a Mikulást óvodánkban, akit szép énekekkel és versekkel kápráztattunk el! KARÁCSONYI KÉZMŰVES FOGLALKOZÁS A szülők nagy örömmel érkeztek a karácsonyi kézműves foglalkozásra, melyen a gyermekeikkel együtt készíthettek szép karácsonyi ajtó, ablak és karácsonyfadíszt. KAKAÓ PARTI BARCS Eme jeles alkalomra a Barcs Városi Fúvós zenakartól kapták a kistérségi óvodák a meghívást, mert régi leselejtezett hangszereiket felajánlották az óvodáknak. A gyermekek szép karácsonyi zenével és a hangszerek megismerésével gazdagodtak. A koncert után finom kakaó és kalács várta a résztvevő óvodákat. KARÁCSONYI MŰSOR Karácsonyi műsorunkat a kultúrházban adtuk elő az Idősek karácsonyán, örömet okozva ezzel olyan embereknek, akiknek nem lehet olyan szép szeretet teljes az ünnepe. A gyermekekkel és a szülőkkel közösen is előadtunk egy szép Gryllus Vilmos dalt, illetve a lányok a Jégvarázs című mese főcímdalára (németül) adtak elő egy nagyon szép és színvonalas táncot. EGÉSZSÉGHÉT Az egészséghéten a szülőkkel és a védő nénivel közösen együtt valósíthattuk meg ezt a projektet. Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt hoztak az ovisok számára, melyekből gyümölcs, zöldség salátát Smoothie-t készítettünk. Vendégünk volt ezen a héten a fogorvos, természetgyógyász, védő néni. A gyermekek megismerkedtek a testünk csodáival, a fogak világával és a gyógynövényekkel, különböző tejtermékekkel (szója, kókusz, zab, risz) és a chia-magból készített pudinggal. A gyermekek még a mai napig is beszélnek az egészséges életmódról. FARSANG A farsangi mulatságot idén zárt körben a szülők nélkül tartottuk az óvodában. A gyermekek nagyon élvezték a sok táncot mókát és kacagást és persze nem utolsó sorban a sok finomságot!